Štatistiky a slová trénera po 9. kole III. ligy Východ

Prvý polčas bol najlepší v sezóne

Prešovčania vybojovali ďalšie víťazstvo. Tri body priniesli zo Spišskej Novej Vsi, kde vyhrali 2:0.

V úvode stretnutia mal tutovku Michal Kraľovič. Išiel sám na bránu, ale loptu poslal vedľa žrde. Vynahradil si to v 13. minúte. Prebral si centrovanú loptu a krížnou strelou poslal svoj tím na štadióne Spišskej Novej Vsi do vedenia. V prvom polčase hrali Prešovčania výborne, súpera nepustili na svoju polovicu, mali dostatok streleckých príležitostí, ale využili iba jednu. Po zmene strán pokračovali v dobrej hre. Druhý gól pridali až v 82. minúte, strelcom bol obranca Martin Luberda. Jeho zásah bol nádherný. Delovkou spoza šestnástky vymietol horný roh domácej brány.

Peter Petráš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Dovolím si tvrdiť, že prvý polčas bol najlepší v tejto sezóne. Či to boli vyhraté súboje, kombinácie, súpera sme nepustili na svoju polovicu. Mali sme šance, žiaľ, dali sme iba jeden gól. Podľa mňa sme mali kopať čistý pokutový kop, ktorý rozhodca nechal tak, nepískal sa, ale nechcem na to poukazovať. Herne to bolo z našej strany veľmi dobré, škoda, že sme nevyužili viac gólových príležitostí. Druhý polčas bol tiež dobrý, no mali sme tam šesťminútovku, počas ktorej mal súper štandardky a jedinú gólovú príležitosť, ktorú nevyužil. Naopak Maťo Luberda predviedol ukážkový gól. Potiahol loptu, napriahol spoza šestnástky a vymietol šibenicu. Bolo to zaslúžené víťazstvo.“