Riport: FK Humenné – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:1)

Prešovčanom pripravilo prvú prehru Humenné

Futbalisti prešovského Tatrana okúsili trpkosť prehry až v piatom zápase sezóny. V Humennom prehrali 1:2.

Horší vstup do zápasu Prešovčania nemohli mať, už v prvej minúte inkasovali. Obranca Humenného poslal z vlastnej polovice dlhý pas, naň si nabehol Streňo, ktorý prešprintoval Grejtáka a krížnou strelou k prvej žrdi rozvlnil už v štyridsiatej piatej sekunde sieť – 1:0. V ďalších minútach sa hralo prevažne medzi šestnástkami bez väčších gólových príležitostí. V 21. minúte sa strelou z hranice šestnástky prezentoval Harvila, ale Gmitter loptu vyrazil. O dve minúty neskôr to z približne 20 metrov skúšal Milunovič, brankár Prešova stál na svojom mieste. Gól padol na začiatku aj na konci prvého polčasu. O druhý zásah sa postarali Prešovčania. Po rohovom kope domáci gólman loptu vyrazil. Dostal sa k nej Ivanecký, z hranice pokutového územia ju poslal oblúčikom ponad všetkých brániacich hráčov do siete a vyrovnal na 1:1.

Aj v druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal medzi šestnástkami. K zakončeniu sa hostia nedostávali. Humenné si po zmene strán vytvorilo šancu v 55. minúte. Domáci hráč chcel vystreliť, ale zabránil mu v tom Luberda. Zblokovanú loptu zachytil osamotený Bavoľár, ale mieril nad. V 66. minúte Streňo opäť poslal domácich do vedenia. Rozhodca odpískal štandardnú situáciu po faule Prešovčanov. Štandardku zdiaľky rozohral Bednár na Streňa. Útočník Humenného si poradil s obrancom Tatrana, vošiel do pokutového územia, bez problémov ľavačkou obstrelil obrancu a Gmitter už bol bezmocný – 2:1. Po tomto momente si už ani jedno mužstvo gólovú šancu nevypracovalo. Humenné sa postaralo o prvú prehru Prešova.