Parádny úspech Prešovčaniek: Sú halové majsterky Slovenska

Je to odmena za štyri roky driny

Na finálovom turnaji v Púchove sa prešovské futbalistky stali v kategórii WU15 halovými šampiónkami Slovenska.

Na záverečné podujatie sa dostalo len osem najlepších družstiev, ktoré prešli predchádzajúcimi kvalifikáciami. Futbalistky Tatrana podávali v Púchove kvalitné a bojovné výkony, vďaka ktorým získali víťaznú trofej. „Bolo to tak až na prvý zápas, v ktorom sme po úvodnej chybe znervózneli a hrali sme zle. Po dohovore a po zmene taktiky sme už od druhého zápasu hrali našu hru, čo prinieslo výsledok. V zápasoch s Trenčínom a v semifinále s Bardejovom sme mali trochu šťastie, no mali sme aj miernu prevahu, viac šancí a boli sme odvážnejší. V našej základnej skupine hrali proti nám kvalitné súperky, zápasy boli vyrovnané. Každý gól mohol rozhodnúť o postupe, preto všetci pozorne bránili a z toho dôvodu nepadlo veľa gólov. Vo vyraďovacích zápasoch to bolo rovnaké. Nikto nechcel urobiť chybu, bol to aj taktický boj, ktorý sme zvládli,“ povedal Peter Lupták, tréner prešovských starších žiačok.

Vo finále porazili Banskú Bystricu

Šarišanky prehrali v Púchove len jeden zápas s Banskou Bystricou. S Duklou sa stretli aj vo finále. Na druhý pokus už tento tím zdolali. Po tesnom víťazstve zdvihli nad hlavu majstrovskú trofej. „Vo finále nám pomohol rýchly gól. Banská Bystrica neotvorila hru a stále poctivo bránila. Chceli sme to rozhodnúť, pokračovali sme v ofenzíve, no ťažšie sme sa presadzovali cez ich štyri reprezentantky. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí a súperky sme nepustili do žiadnej výraznejšej šance, a preto sme vyhrali zaslúžene.“

Triumf prešovských futbalistiek nie je náhodný. Je odmenou za roky poctivých tréningov. „Presne pred štyrmi rokmi vyhrali halové majstrovstvá naše dievčatá ročník 2001 a práve vtedy začali s futbalom tieto dievčatá r. 2005. Som veľmi rád, že sa im to tiež podarilo a potvrdili, že sú veľmi silným ročníkom v rámci celého Slovenska. Našim hlavným cieľom je však „veľký“ futbal. Chceme dosiahnuť úspech hlavne v 1. lige žiačok, našim cieľom je aj to, aby sa čo najviac hráčok dostalo do reprezentácie,“ hovoril Peter Lupták.

„Veľkým pozitívom je, že máme vyrovnaný tím. Každá hráčka prispela výrazne svojim výkonom k úspechu. Niektoré, hlavne mladšie hráčky si síce zahrali menej, čo nezvyknem robiť, no zobrali to výborne a celkovo aj oni vytvorili výbornú atmosféru v šatni, v hale, na hoteli. Práve to by som najviac vyzdvihol a to aj rozhodlo, že sme sa zomkli a dokázali preniesť emócie, nasadenie, bojovnosť aj do zápasov. Presne to nám už v minulosti viackrát chýbalo a nedokázali sme zvíťaziť aj keď sme hrali dobre. Veľmi som takýto úspech prial týmto dievčatám, gratulujem im a určite o nich ešte budeme počuť,“ dodal tréner Lupták.

Zostava 1. FC Tatran WU15: Nicol Eperješiová, Lesana Luptáková, Nina Kočiščáková, Simona Chomová, Adela Vašáková, Nikola Švecová, Janka Jusková, Michaela Ivanová, Katka Bučková, Soňa Servátková, Nina Nedoroščíková, Karin Kačmárová.

Výsledky:

Základná skupina:
MFK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 2:1
1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 1:1
AS Trenčín – 1. FC Tatran Prešov 2:3

Vyraďovacia časť:
Partizán Bardejov BŠK – 1. FC Tatran Prešov 0:1 pk

Finále:
MFK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 0:1

Zdieľaj