Kategória U12 na turnaji Champions Trophy

Prešovčania obsadili piate miesto

Mladí prešovskí futbalisti zaradení do kategórie U12 sa zúčastnili kvalifikačnej časti medzinárodného turnaja Champions Trophy 2019. Hráči z akadémie 1. FC Tatran obsadili piate miesto.

O postup na Champions Trophy, na najväčší turnaj kategórie U12 na svete, bojovalo v Stupave osemnásť družstiev. Trinásť tímov bolo zo Slovenska, dva z Českej republiky a dva z Maďarska.

Prešovskí futbalisti odohrali v Stupave osem stretnutí. Do turnaja vstúpili súbojom proti Slovanu Bratislava. „Vyšiel nám úvod stretnutia, počas ktorého sme sa prezentovali rýchlou kombinačnou hrou a v 10. minúte sme vyhrávali 2:0. Po dvoch sporných góloch však súper vyrovnal a v poslednej minúte strelil tretí, víťazný gól. Ďalšie tri zápasy, sme výsledkovo zvládli, no výkony hráčov boli priemerné a plné individuálnych chýb. V poslednom stretnutí v skupine sme sa stretli s víťazom turnaja Sigmou Olomouc. Po dobrom výkone a množstve nepremenených gólových príležitostí sme duel prehrali 0:1,“ zhrnul zápasy v skupinovej fáze tréner kategórie U12 Peter Baláž.

Dvanásťroční futbalisti 1. FC Tatran postúpili do štvrťfinále z druhého miesta. Ich súperom bolo mužstvo MTK Budapešť. „V tomto stretnutí sme si vypracovali množstvo gólových príležitosti, no žiadnu sme nepremenili. Naopak, súper takmer všetky svoje šance premenil, inkasovali sme štyri góly. Posledné dva súboje o umiestnenie sme zvládli.“

Zverenci trénera Petra Baláža sa v konkurencii osemnástich tímov umiestnili na piatom mieste. „Hráči podali uspokojivé výkony. Turnaj bol pre nich veľmi dobrou skúsenosťou. Zistili sme na čom treba popracovať, aby sme sa posunuli ďalej.“

Výsledky Prešova:

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 2:3. Góly: Sepeši, Sedlák
1. FC Tatran Prešov – 1.FC Slovácko 2:0. Góly: Griger, Pališčak
1. FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0. Gól: Brindzko
1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 4:3. Góly: Pališčak 2, Blaško F, Sepeši
1. FC Tatran Prešov – SK Sigma Olomouc 0:1
Štvrťfinále: 1. FC Tatran Prešov – MTK Budapešt 0:4
O 5. – 8. miesto: 1. FC Tatran Prešov – FK Senica 3:1. Góly: Pališčak 2, Blaško F
O 5. miesto: 1. FC Tatran Prešov – Inter Bratislava 2:1. Góly: Valigura , Blaško F.

Zdieľaj