Návrat k zápasu s FK Poprad

V šestnástich debutoval v druhej lige, mrzel ho výsledok

Futbalisti Prešova v sobotu vhupli do kolotoča zápasov v jarnej časti druhej ligy. Po štvormesačnej zimnej prestávke sa na trávniku v Stropkove stretli s Popradom. Zeleno-bieli začali lepšie, no v jarnej premiére nakoniec nebodovali.

Najmladším hráčom na ihrisku bol iba 16-ročný Prešovčan Stanislav Olejník. Mladík si proti Popradu odbil premiéru v druhej lige. Od trénera dostal dôveru, nastúpil v základnej zostave, na ihrisku bol do 56. minúty. „Cítil som sa veľmi dobre. Na začiatku bola trošku tréma, ale celkom som to zvládol, spoluhráči mi pomohli,“ povedal na margo svojej premiéry 16-ročný chlapec.

Stanislav Olejník dal o sebe vedieť už počas zimnej prestávky. Pravidelne nastupoval v prípravných zápasoch, proti Spišskej Novej Vsi hetrikom zariadil víťazstvo Tatrana. „Aj tak som bol prekvapený, že ma tréner zaradil do základnej zostavy hneď v prvom súťažnom zápase, ale tešil som sa. Popradčan Zekucia, na ktorého som hral, bol trochu súbojový, ale myslím, že som to celkom zvládol. Na zápas do Stropkova ma prišli podporiť rodičia aj brat.“

S výsledkom nebol spokojný

Stanislav Olejník bol na ihrisku celý prvý polčas. Ten vyšiel Šarišanom lepšie, vyhrali ho 1:0. Nepríjemný zvrat zápasu priniesol úvod druhého dejstva. Poprad nielenže stav vyrovnal, ale v rozmedzí siedmich minút skóre dokonca otočil. „Úvodné dejstvo bolo z našej strany úspešnejšie, hrali sme s vetrom. Druhý polčas nás už súper zatlačil, inkasovali sme tri góly. Urobili sme chybu na pravej strane vďaka čomu súper kopal rohový kop, po ňom sme dostali  gól na 1:1. Z penalty sa nemýlil Šesták a Poprad šiel do vedenia. Desať minút pred koncom hostia opäť zo štandardnej situácie zvýšili stav na 3:1 vo svoj prospech,“ opísal Stanislav Olejník.

Premiéra v A mužstve Tatrana mu nevyšla podľa predstáv, pretože s výsledkom nebol spokojný. „Duel bol viac súbojový a bojovný než futbalový. Poprad využil šance, ktoré mal a dal góly. Z výsledkom nie je spokojný nikto z nás. Snáď nám vyjde piatkový zápas s Lokomotívou Košice.“

Stanislav Olejník (vpravo). Zdroj: FK Poprad.

Zdieľaj