Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce

Vo Fortuna lige ostáva odohrať posledné kolo nadstavby. V záverečnom zápase budú futbalisti 1. FC Tatran Prešov hostiť MFK Zemplín Michalovce. Pre zeleno-bielych pôjde o rozlúčku s najvyššou súťažou.

Žlto-modrým to v nadstavbe ide. Aj keď hrajú v skupine o záchranu, zotrvanie v najvyššej súťaži majú zaistené už dlho, no stále majú o čo hrať. Ide im o siedmu priečku, ktorá zaručuje účasť v baráži o Európsku ligu. Tam by sa Michalovčania radi dostali, no situáciu nemajú vo vlastných rukách. Aktuálne sú na ôsmom mieste. Na siedmu Nitru síce strácajú iba jediný bod, no vo Fortuna lige už ostáva odohrať iba posledné stretnutie. Aj napriek tomu, že Zemplínčania Nitru v nadstavbe dvakrát zdolali (doma 4:0, vonku 3:1), situácia hrá v prospech galádovcov. Ak v sobotu doma nad Senicou vyhrajú, Zemplínčanom nebudú stačiť ani prípadné tri body zo súboja proti Prešovu. Zverenci trénera Antona Šoltísa navyše so Šarišanmi za dva roky ani raz nevyhrali. Vo vzájomných zápasoch sa stretli šesťkrát. Až v štyroch prípadoch sa v stretnutí medzi týmito dvomi súpermi zrodila remíza, dvakrát 0:0 a dvakrát 2:2. V dvoch tohtosezónnych dueloch sa z výhry tešili zeleno-bieli. Najprv v Michalovciach, a potom aj v Poprade zvíťazil Tatran 1:0. V skupine o záchranu je však na tom lepšie tím od Laborca. Na konte má 41 bodov a v nadstavbovej časti pozitívnu bilanciu – päť výhier, dve remízy a iba dve prehry.

Pre prešovských futbalistov pôjde v stretnutí proti Michalovciam o rozlúčku s najvyššou súťažou, v ktorej budú minimálne jeden rok chýbať. Rozhodlo sa o tom minulý týždeň v priamom súboji o záchranu v Senici. V kľúčovom súboji potrebovali Prešovčania vyhrať. Na Záhorí sa im ale vytúžený gól nepodarilo dať a po bezgólovej remíze museli prijať rolu „Čierneho Petra“. A to všetko aj napriek tomu, že Šarišania mali v priebehu nadstavby pred Záhorákmi štvorbodový náskok. Boj o udržanie sa v lige bol napokon pre zeleno-bielych neúspešný. Seničania manko v posledných troch dueloch zmazali a v rozhodujúcom zápase uhrali potrebnú remízu. Pred posledným kolom je jasné, že zverenci trénera Antona Mišovca misiu nesplnili a do baráže pôjde jedenásta Senica.

Zhrnutie sezóny

Ročník 2017/2018 začali Šarišania pod vedením trénera Miroslava Janteka dobre. Aj keď doma sa im v úvodných dvoch dueloch nepodarilo zvíťaziť, vonku zdolali majstra zo Žiliny aj Michalovce. Po siedmich kolách mali na konte 8 bodov, potom prišli horšie výsledky, ktoré zlomili väz trénerovi Jantekovi. Na jeho miesto prišiel u fanúšikov obľúbený Sergij Kovalec. Po jeseni bol Tatran jedenásty, za ním bola iba posledná Senica. V prvej časti sezóny mali Prešovčania vo svojich radoch sedemgólového Rolanda Černáka, ktorý však počas zimy odišiel späť Do Dunajskej Stredy a na lavičke zeleno-bielych skončil aj kouč Kovalec. Tím napokon prebral Čech Anton Mišovec. V nadstavbovej časti mali jeho zverenci sympatickú sériu, päť zápasov v rade neprehrali, no posledné stretnutia im nevyšli, tak, ako by si predstavovali a s ligou sa preto musia rozlúčiť.

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA

Zdieľaj