Od zápasu k zápasu

Prešovčania túžia po odplate, Nitre chcú prehry vrátiť

V skupine o záchranu sa začínajú odvety. Zeleno-bieli sa s Nitrou stretnú aj v piatok (od 17.00 hod.). S nováčikom budú hrať druhýkrát po sebe.

Nadstavbová časť Fortuna ligy sa dostala do svojej polovice, v nasledujúcom kole sa začínajú odvety a poradie zápasov sa obráti. Futbalisti 1. FC Tatran budú preto v krátkom čase čeliť tomu istému súperovi. Po šiestich dňoch si to opäť rozdajú s nováčikom z Nitry. V predchádzajúcom kole hrali doma galádovci, tentoraz bude dejiskom zápasu Poprad.

Radosť z gólu prekazil výsledok

V základnej zostave „koňarov“ sa minulý týždeň objavil po prvýkrát Adrián Leško, ktorý prišiel do metropoly Šariša počas zimnej prestávky. Dôveru splatil trénerovi gólom, pre 22-ročného hráča išlo zároveň o premiérový presný zásah v najvyššej súťaži. Radosť z gólu mu prekazil výsledok. „Na gól nezabudnem, bol môj premiérový v lige. Na svoju šancu som čakal, dostal som ju a využil. Budem ďalej naplno trénovať a robiť všetko preto, aby sa darilo mužstvu aj mne. Prispejem aj do kasy, lebo som tam príspevok ešte nepridal. Gól ma potešil, ale celé to zamaľoval výsledok. Na prehru spomínať v dobrom nebudem,“ priznal prešovský futbalista.

Šarišania v zápase s Nitrou vyhrávali o dva góly, v druhom  polčase však prišiel obrat a tri body zobral nováčik. Po prehre bolo ťažko celej kabíne. „Vyhrávať 2:0 vonku a premrhať taký náskok, to z našej strany nie je dobré. Navyše, keď bojujeme o záchranu a potrebujeme každý bod. Z duelu sme mali jednoznačne vyťažiť viac.“

Urobiť zázrak

Do konca sezóny zostáva „koňarom“ odohrať päť zápasov. V tom nasledujúcom sa opäť stretnú s Nitrou. Do stretnutia s tým istým súperom už nastúpia poučení predchádzajúcim zápasom. „Zmeniť musíme hlavne nastavenie v hlave. Keď vyhrávame o dva góly, nemôžeme sa toho zľaknúť. Ak sa dostaneme do vedenia, musíme robiť všetko preto, aby sme si svoj náskok udržali a nepremárnili ho tak ako minule,“ vysvetlil Adrián Leško.

Tím vedený trénerom Antonom Mišovcom sa s Nitranmi stretne po štvrtý a zároveň poslednýkrát v sezóne. V troch predchádzajúcich vzájomných súbojoch ťahal Prešov vždy za kratší koniec, z výhry sa vo všetkých prípadoch tešil nováčik. Naposledy už mali Šarišania k bodom veľmi blízko, Nitra im nakoniec prerušila sériu bez prehry. „Koňare“ túžia po odplate a prehry chcú súperovi vrátiť. „Verím, že už zrušíme túto sériu s Nitrou a zabodujeme naplno. Cieľom je začať ďalšiu pozitívnu šnúru, ideálne by bolo ak by sa nám všetky zostávajúce stretnutia podarilo uhrať bez prehry. V prvej časti nadstavby sme získali dosť bodov, prehrali sme len jeden zápas, aj keď z predchádzajúcich piatich duelov sa dalo vyťažiť aj viac. Želaním vo zvyšných súbojoch je urobiť malý zázrak a vyhnúť sa baráži,“ zaprial si Adrián Leško.

Foto: Jozef Bedej. Adrián Leško (v zelenom) tretí zľava.

Zdieľaj